ENDÜSTRİYEL SOĞUTMA SİSTEMLERİ

ANASAYFA ENDÜSTRİYEL SOĞUTMA SİSTEMLERİ

Özellikle pek çok ana bilgisayarın ve network bileşenlerinin bir arada bulunduğu bilgi işlem sistemlerinin merkezleri ve serverlarında, yoğun mekanik sürtünmenin var olduğu ağır sanayi kollarında ihtiyaç duyulan soğutma sistemleri, cihaz ve ekipmanların ideal çalışma sıcaklığında tutularak kaynak kullanımını, bakım-tamir masraflarını azaltır ve uzun ömürlü olmalarını sağlayarak uzun vadeli yatırım maliyetlerini düşürür.

Aynı zamanda gıda sektöründe soğuk zincirin kalbi soğuk oda sistemleridir.Gerek kısa-uzun süreli depolama, gerek taşıma ve nakliyede, kısacası soğuk zincirin her noktasında küçük ya da büyük, soğuk oda sistemlerinden faydalanılır. Bir soğuk oda sisteminin sadece istenilen düşük sıcaklığı sağlaması yeterli değildir. Bu işi en düşük maliyet ile yapmalıdır. Bu sebeple, kurulacak olan  sistemin sadece soğutması değil aynı zamanda çok iyi bir yalıtım ile istenilen düşük sıcaklığı en düşük maliyetle mümkün olan en uzun süre koruyabilmesi şarttır. Artık sadece market ve hipermarketlerin depolarında değil, bu tip işletmelerin lojistik hizmetini veren firmaların da en çok kullandıkları sistemlerin başında gelmektedir.

Gelişen teknoloji ile birlikte taşınabilir hale gelen soğuk oda sistemleri gıdaların, ilaçların, endüstriyel kimyasalların ve hatta kalp gibi nakli mümkün olan organların dahi dünyanın bir ucundan diğer ucuna  taşınabilmesine olanak sağlamaktadır.


Fotoğraf Galeri